آشنایی با انواع کفش ورزشی و انتخاب کفش مناسب ورزش

ساده و شیک، با ظاهری بزرگ و قدرتمند یا باریک و جمع و جور: همه کفشهایی که امروزه وجود دارند از چند نوع اصلی سرچشمه میگیرند. متاسفانه مطالب کمی در ارتباط با معرفی انواع کفش منتشر شده است. کفش آکسفورد در انواع استایل وارد بازار شده است. آکسفورد: این مدل کفش، یکی از انواع رسمی کفش مردانه به شمار میآید که برای استایل کلاسیک انتخاب بسیار مناسبی است. در تعریفی ساده از کفش کالج باید بگوییم که کفشی که کفی تخت دارد یا پاشنه آن بسیار کوتاه است و معمولا به آسانی با انواع استایل ست می شود. البته امروزه طراحی کفش آکسفورد دستخوش تغییراتی شده است به طور مثال بند کفش در قسمت چاک های کفش تعبیه شد و دهانه کفش نسبت به گذشته کوتاهتر شده است، همچنین پاشنه کفش کمتر شده است.

به عبارت دیگر کفش اسنیکرز در طول تاریخ دستخوش تغییراتی در طراحی و همچنین عنوان شده است تا جایی که امروزه این کفش در ویترین فروشگاه ها به نام اسنیکرز خوانده می شود. در این مطلب به چند مدل کفش تخت همچون کفش قایقی، کفش اسنیکرز، کفش های آکسفورد و کفش های کالج اشاره کرده ایم، ضمنا از تاریخچه این کفش ها نیز مواردی مختصر را بیان نموده ایم.

اما برخی ترکیبها نسبت به ترکیبهای دیگر زیباتر و ایده آل تر هستند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد. در سال ۱۸۸۰ میلادی برای اولین بار واژه اسنیکرز برای کفشهای تنیس استفاده میشد چون کفشهای تنیس جزو اولین کفشهای ورزشی بودند که کف آنها از لاستیک ساخته شده بود.

این بدان معنی است که انواع مختلفی از چرم کفش وجود دارد و می تواند برای بسیاری از ما نامشخص باشد. کفشهای سگک دار در انواع تک سگکی، دوسگکی و سه سگکی موجود هستند. کفشهای آکسفورد معمولاً در دو رنگ مشکی و قهوهای مورد استفاده قرار میگیرند. کفش دامادی نوعی کفش مجلسی مردانه است که برای استفاده در مراسم عروسی، عقد و جشن های سالگرد عروسی و مهمانی های ازدواج مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قصد خرید اینترنتی کفش را دارید، مارکها و برندهایی را انتخاب کنید که محصولات به روز و ایمنی را تولید میکنند و از مواد، با کیفیت قابل قبول در ساخت کفش استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید