به روزترین انواع مدل مانتو مجلسی 1401

در همین دوره استفاده از شال به جای روسری رواج یافت و زنان همواره به دنبال ست کردن مدل مانتو خود با مدل شال بودند. همچنان شال هم بیشتر و بیشتر مورد استفاده داشت. البته این سبک از مدل مانتو در آن زمان هم مورد انتقاد فراوانی قرار گرفته بود و بسیاری از صاحب نظران دولتی و مذهبی آن را غیر اسلامی می دانستند. پس از این دوره هم همین مدل مانتو ها تبدیل به مانتو های جدید گشادی شدند که فضای بازار و فشن را تغییر دادند. برای دوخت این مانتوها با اپل های بزرگ، بیشتر از پارچه های تیره رنگ و به سبک لباس های متحدالشکل کشورهای سوسیالیستی استفاده میشد.

به فروشگاه میرفتیم بر اساس رنگ و یا قیمت یک پوشاک آن را ارزیابی می کردیم و سپس بدون آنکه نام های پارچه ها را بدانیم آن محصولات را لمس می کردیم. قادری در پایان درباره ضرورت محافظت بیشتر از آثاری ارزشمند شهری، خاطرنشان کرد: «نگهداری این آثار بر عهده سازمان زیباسازی نیست.

در پاساژ علاوه بر فروش مانتو، سایر پوشاک مردانه و زنانه نیز عرضه میشود. بهترین توصیهای که میتوانیم به شما کنیم این است که برای خرید مانتو مجلسی حداقل یکبار در هر دوره زندگیتان از مشورت یک طراح لباس و یا یک خیاط کاربلد برای انتخاب مدل و نوع پارچه بهره ببرید.

به طور شگفتانگیز، برخی از چرم نسبت به انواع دیگران ارجحیت دارند و دانستن تفاوت میتواند به شما در انتخاب بهترین کفش کمک کند. در کنار این تغییرات، استفاده طراحان مدل مانتو جدید از اصول و عناصر فرهنگی و هنری سنتی ایرانی نیز استفاده کردند که این امر منجر به ایجاد انواع مدل های مانتو بسیار زیبایی شد. مانتوهای بلند بدون دکمه یا به اصطلاح “جلوباز” جای مانتوهای جذب و کشی را گرفت و خانم ها ترجیح می دهند از مدل های آزادتری مخصوصا در فصول گرم استفاده کنند. همانطور که میدانید در بسیاری از شرکت ها و اداره ها برای هماهنگی بیشتر لباس کارمندان از یک لباس اداری و ست برای آقایان و خانم های آنجا استفاده میشود که این امر به لباس فرم معروف شده است.

در این دوره مانتو های کوتاه کم کم از مد افتادند و مانتوهای بلند همراه با چاک های بلند وارد بازار شدند. این فشار موجب ایجاد تاول، ورم و حتی درد در ناحیه تاندون شوند. مدل مانتو در دهه ۶۰ شامل مانتوهایی بود که در این دوران تولید می شدند و بسیار گشاد و حتی فراتر از اورسایز بودند. تغیرات در اویل دهه 90 نیز بسیار شدید قلمداد میشود. با ورود این مانتو ها، شلوار نیز جایش را به دامن داد و زیبایی این مدل را دو چندان کرد. تغییرات دهه 70 منجر به ایجاد مد جدیدی در دنیای مدل مانتو ها در ایران شد.

دیدگاهتان را بنویسید