دلیل بعدی مهمونیها و دورهمیهای عید نوروزه

جلیقه و شلیته هم جزو بخش زنانه لباس محلی آذری بهحساب میآید. از پارچه مخمل استفاده دیگری هم میکنند و جلیقه روی پیراهن را مخملی میدوزند. به پیراهن یقه گرد کوینک، به دامن بلند،تومان و به کتی که با مخمل یا ترمه دوخته میشود، یل میگویند. همچنین اگر اندام تو پر و قد کوتاه تری دارید نباید از لباس های یقه گرد استفاده کنید.

زنان پیراهن بلند با یقه گرد میپوشند که چیندار است. ممکن است لباس نامناسبی برای خودتان انتخاب کرده باشید. یکی از اصول انتخاب لباس رسمی مردانه ، این است که لباسی را انتخاب کنید که شما را لاغر نشان دهد. در انتخاب مدل مانتوی دانشجویی به فاکتور رنگ دقت کنید. کفش را بعد از ظهر بخرید چون اندازهی پا در بعد از ظهر حدود ۸% بزرگتر از پا هنگام اوایل صبح است. زیره : این کفش ازپی یو تهیه شده و به روش تزریق مستقیم به رویه متصل شده است که محکم ترین روش اتصال زیره به رویه می باشد.

مینا را با سنجاق روی سرشان محکم میکنند. با گذشت هزاران سال و با پیشرفت صنعت هنوز جایگزینی برای چرم پیدا نشده که تمام مزایا و کیفیت کفش را دارا باشد؛ اما تنوع چرم بالاست. اما آنچه تنوع زیادی دارد، کلاه مردان است که مدل و سبک متفاوتی دارد. این پوشاک بهخاطر طراحی و تنوع رنگهای شاد بین زیباترین لباس های سنتی ایرانی قرار میگیرد.

در پوشاک زنان آذری سرپوش، چارقد، پیشانیبند، پیراهن و روپوش دیده میشود. چرا که به لطف خلاقیت طراحان لباس و مد، در هر فصل سال مدل های جدیدی از مانتو زنانه راهی بازار میشود. چرا لباسها کوچک و بزرگ میشوند؟ دومین لباس تیم، دارای لوزی های کوچک و بزرگی بود که آن ها را جلوی لباس و در قسمت بالایی و پایینی حک کرده بودند.

توجه داشته باشید که تار و پود لباس شل و یا دارای نقض نباشند. لباس مردان بختیاری چوقا است که روی آن خطهای سیاه و سفید موازی میبییند. زیر آن شلوار قری میپوشند که درواقع پاچه ندارد و چیندار دوخته میشود. لچک همان کلاه است که با سکههای قدیمی، پولک، سنگ یا مروارید تزیین میشود. چارقد یا روسری به رنگ شاد است و اندازه بزرگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید