مدل مانتو جدید

“تومان” و بقول امروزیها دامن را از چند متر پارچه رنگین میدوختند و تمام دور قسمت پایین آنرا با نوار مشکی زینت میدادند. آکسفورد کفش بند داریست که از انواع مدل های کفش کلاسیک محسوب میشود.سادگی و ظرافت آکسفورد آنرا تبدیل به انتخاب مناسبی برای کفش های رسمی شب تبدیل کرده است. بهترین جنس برای کارمندان چرم است. کوینگ در واقع لباس اصلی از گردن تا انگشت پا را میگویند که داراری پارچه گران قیمت و رنگارنگ است. زنان عشایر بخصوص تازه عروسها ۳ تا ۱۰ عدد از این تومانها میپوشیدند و علت این امر سرمای منطقه محل زندگی آنها عنوان شده است.

در جیب های خارجی به علت مشخص بودن جای دوخت دقت در دوخت جیب بسیار ضروری است. نکته کلیدی مورد تأکید این پژوهشگر تهیه لباس به همت خود زنان است بطوریکه در گذشته بیشترین زحمت تهیه و دوخت لباس توسط خود زنان عشایر کشیده میشد. بیشتر لباس زنان عشایر از پارچههای رنگی و شاد است و به شکلی از نقش و طرح طبیعت در لباسها بهره گرفته میشود.

در هنگام خرید لباس هایی همچون شلوار، دامن و پیراهن، آنها را از وسط تا بزنید، در صورتی که دو طرف لباس با هم متقارن نباشد بهتر است که از خرید جنس خودداری کنید. بنابراین بهتر است انواع پارچه های مناسب برای دوخت مانتو را بشناسید تا بتوانید در شرایط مختلف مانتوی مناسبی به تن کنید. مدل مانتو جدید با ست شلوار، مناسب برای مهمانیهایی است که آنقدرها هم رسمی نیستند. کفشهای تنیس را میتوان برای فعالیتهای ورزشی که شامل دوندگی یا پیادهروی میشوند نیز استفاده کرد، زیرا کفی نرم و بالشتک ابری روی آنها راحتی مورد نیاز برای انجام این فعالیتها را فراهم میآورد.

گاهی از سوزندوزیها و طرحهای سنتی و پارچههای گلدار زیبا هم در دوخت این نوع مانتو استفاده میشود. معمولا آستین فانوسی، آستین رگلان و سایر آستینهای خاص در دوخت این مانتوها استفاده میشوند. معمولاً آستین پفی یا آزادی دارند که در مچ تنگ میشود. موکاسین ها از چرم نرم و یا جیر ساخته میشوند، کفش های موکاسین اصولا با لوفر ها اشتباه گرفته میشوند، یکی از شاخصه های تمایز این دو این است که موکاسین ها بند دارند اما لوفرها نه.

اولین نکتهای که باید هنگام خرید مانتو پاییزی دقت کنید، جنس مانتو پاییزی است. در این بازار مانتوها با جنس مرغوب و با قیمت مناسب عرضه می شوند. این انتخاب در مراحل طراحی،برش و دوخت نیز بسیار مهم می باشد به گونه ای که با در نظر گرفتن جنس و بافت پارچه، کاری بی نقض و در نهایت یک لباس با کیفیت به بازار عرضه می شود. طراحی درست لیبل پارچه ای نشان دهنده این است که لباس با کیفیت است و تولیدکننده به محصول خود کاملا اطمینان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید