پای نیمی از ایرانیها توی کفش تبریزیهاست/ «کروم» مانع صادرات کفش ایران به اروپا

چون برای طراحی یا دوخت برخی از این لباسها ماهها کار شده است. حالا درست است که لباسها روح و روان ندارند. اصلاً فکر نکنید که چون لباسی برای یک منطقهای خاص از ایران است، باید قیمت کمتری داشته باشد نه اصلاً این طور نیست. در لباسهای محلی هم تزئینات لباس زنان، بیشتر است و به همان اندازه هم قیمت و ارزش لباس بالاتر میرود.

لباسهای محلی، این روزها هم ارزش با لباسهای فاخر مجلسی است و قیمت آنها به همان اندازه شاید بیشتر از لباسهای مجلسی بالا رفته است. از خرید مانتو ترک و اسپرت گرفته تا خرید مانتوهای مجلسی و شیک در این میدان یافت میشود. لباس زنان بلوچی معمولاً روی سر آستین، پاچه شلوار و جلوی لباس سوزن دوزی میشود و یک دست لباس کامل از چهار میلیون تومان به بالا قیمت دارد. این سوزن دوزیها اگر با نخهای ابریشمی روی پارچههای فاخر کار شود، قیمتش چندین برابر میشود. اما این طرحها آنقدر پرکار است که ماهها زمان میبرد تا یک لباس به شیوه بلوچی سوزن دوزی شود چون کوکهایی که روی این لباس زده میشوند، آن قدر ریز است که زمان میبرد تا طرحی کامل شود.

مانتوهای مجلسی که در موقعیتهای رسمی، پوشیده میشوند. معمولاً لباسهای گران قیمت محلی مانند لباسهای مجلسی شهری، بیشتر متعلق به زنان و دختران است. امروزه نوعی از کفشها به نام کتانیهای جورابی وارد بازار شدهاند که به دلیل کشی بودن پارچه مورداستفاده در آنها، فشار بسیار کمی را به پای کودک وارد میکنند.

احساس خوبی که از پوشیدن کفشهای تمیز، نو، سالم و درخشان دارید موجب افزایش عزت نفس شما خواهد شد. همچنین اگر نظری دارید آن را از بخش دیدگاه برای ما بنویسید. ✅ برای مشاهده نظر خریداران رو دکمه بالا بزنید. کلمه اوت به معنای بالا و کلمه ی کوتور به معنای دوخت و دوز می باشد و اصطلاح اوت کوتور به معنای دوخت سطح بالا است.

دیدگاهتان را بنویسید