چگونه یک لباس پولک دار را با کفش و اکسسوری ست کنیم؟

این هنر شباهتهای زیادی به هنر سوزن دوزی بلوچی داره. این دوره ها چند مزیت داره یکی اینکه بیشتر روی مکاله تون تمرکز میکنه دوم اینکه یه مربی دارین که از هرکسی بیشتر تلاش میکنه باهاتون انگلیسی صحبت بکنه و اشکالاتتون رو میگیره. آکسفورد یک کفش رسمی مردانه است که در گذشته از چرم ساده تهیه می شد. بهترین انتخاب برای ست کردن با کت و شلوار و موقعیت های رسمی است. بنابراین در شکلگیری و ترکیب پوشاک محلی هر قومی، عوامل مذهبی، شرایط و عوامل طبیعی، نوع معیشت و فعالیتهای جنبی و تولید و موقعیت اجتماعی را میتوان مؤثر دانست.

در اینجا چند مدل کفش که با آنها عالی به نظر می رسند را معرفی می کنیم. به یاد داشته باشید که پودر لباسشویی برای تمیزکاری گرد و خاک و شویندههای مایع برای تمیز کردن لباسهای ظریف، لباس کودک و سایر پارچههای نفیس تناسب بیشتری دارد. این موضوع حاکی از آن است که لباسها تا چه میزان در بازتاب فرهنگ ایران مؤثرند.

این لباس هنوز هم میان عکسها و تصاویر گردشگران خارجی در ایران یافت میشود. حولههای خود را نیز تا حد امکان با دست بشویید، چرا که در هنگام شستشو پرز زیادی از دست داده و معمولا هم رنگ پس میدهند. این نوع از کفش را میتوان در تنوع رنگی گوناگون مشاهده کرد؛ اما رنگ مشکی و قهوهای آن بیشتر از رنگهای دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. چادر کمر، پوششی است که بانوان گیلانی آن را به کمر میبندند و رنگ اصلی زمینه آن معمولاً قرمز است.

لباس زنان از گرانترین پارچهها تهیه و بهصورت بسیار زیبا طراحیشده است.گیلانلباس مردمان این شهر از چشمنوازترین لباسهای ایرانی به شمار میآید. دلایل این انتخاب هم ساده است: اولین علت این است که علاوه بر سبک بودن باعث تهویه هوای مناسب و جلوگیری از تعریق در زمان کار طولانی می شود.

مریم معصومی ادعا می کند که از سالها قبل بسیار خواستگار داشته اما ترجیحش اینست که تنها بماند. حتی میتوان ادعا کرد که بعد از صنعت لباس، صنعت کفش بیشترین محبوبیت را میان جوامع مختلف داشته است. پوشاک زنان عشایر شامل کلاهک، آرخالق، تنبان، پاپوش، روسری، پیراهن، دامن است که بیشتر در رنگهای بسیار شاد و متنوع و الهام گرفته از طبیعت تهیه میشود. در پایین لباسهای زنان بویراحمدی شیارهای بسیار زیبا و قیمتی دوخته میشود که این در زمان هخامنشیان نیز رایج بوده است. «الجاقبا» پوشش دوختهشدهای از مخمل یا پارچه چادرشب است که پوشش زنان در کوهستانهای شرقی و قاسمآباد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید